ورود و عضویت
0
No products in the cart.
×

آلوئه ورا

آلوئه ورا چیست؟ Aloe Vera

این گیاه معمولاً «گیاه معجزه آسا» یا «التیام بخش طبیعی» نامیده می شود و دارای خواص حیرت انگیزی است. در آب و هوای گرم و خشک می روید و اغلب مردم آن را با کاکتوس اشتباه می گیرند. اما در حقیقت آلوئه ورا از خانواده سوسن یا Lily است. این گیاه برای حفظ رطوبت منافذ خود را می بندد و بنابراین در شرایطی که سایر گیاهان از شدت خشکی هوا از بین می روند، آلوئه ورا هم چنان شاداب و مرطوب باقی می ماند. بیش از 400 گونه مختلف از آن وجود دارد. اما تنها گونه ی خوراکی و مفید پوستی، Barbadensis Miller یا Aloe Vera است که بدلیل خواص درمانی، بیشترین استفاده را برای انسان ها دارد. اسناد تاریخی نشان می دهد که خواص درمانی و ترمیم کنندگی آن از بیش از 500 سال قبل شناخته شده است اولین بار جرج ابرز George Ebers در سال 1862 به تاریخی بودن این گیاه پی برد، به این ترتیب که پاپیروس مصری که مربوط به 1500 سال قبل از میلاد است نشان می دهد پزشکان رومی و یونانی از خواص فراوان آلوئه ورا استفاده می کردند. حتی ملکه های مصری از این گیاه برای زیبایی و نظافت پوست بهره می گرفتند. در فیلیپین آلوئه ورا به همراه شیر، در درمان عفونت های کلیوی به کار می رود. نام آلوئه ورا در انجیل ذکر شده و در افسانه ها آمده است که اسکندر پس از فتح جزیره So Cotra واقع در اقیانوس هند از منابع آلوئه ورای موجود در آن منطقه برای درمان زخم های جنگجویانش استفاده کرده. بدلیل پیشرفت سریع علوم همچنین کوچ مردم به سمت سرزمین های سردتر، از محبوبیت این گیاه کاسته شد و کمتر در دسترس بود، به طوری که کم کم به فراموشی سپرده شد.

امروزه گر چه داروهای بسیار مؤثری در درمان بیماری ها، موجود است اما مصرف طولانی مدت آنها عوارض جانبی فراوانی به همراه دارد به طوری که بتدریج بسیاری از مصرف کنندگان و پزشکان و محققان به راه های درمان پیشینیان و تجریبات آنها علاقمند شده و به روشهای سنتی و درمان های طبیعی توجه بیشتری نمودند در نتیجه به تازگی شاهدیم که مجلات سراسر جهان در صفحات بهداشتی خود هر هفته یکی از خواص آلوئه ورا را مطرح کرده و مورد بحث کارشناسی قرار می دهند. نگهداری آلوئه ورا بعد از باز کردن برگ تنها بوسیله فرایند تثبیت امکان پذیر است. به عنوان مثال یک تکه سیب در هوای آزاد به سرعت تغییر رنگ می دهد. این فرایند در مورد آلوئه ورا نیز صورت می گیرد. به طوری که در حالت طبیعی ژل آلوئه ورای موجود در برگ ها توسط پوشش گوشتی برگها به خوبی محافظت و رطوبت آن حفظ می شد و از اثرات جوی مصون می ماند اما به محض قطع شدن برگ ها و خلرج کردن ژل، فرایند اکسیداسیون آغاز می شود و در صورت عدم کنترل آن، این ژل بسیاری از خواص خود را از دست می دهد. بدون عمل تثبیت یا فرآوری این شرکت، حتی در شرایط نگهداری در یخچال هم فرایند تخریب رخ می دهد.شرکت F.L.P مفتخر به ابداع روش انحصاری برای حفظ این ژل حیاتی است. واکنون شما به عنوان مشاور این شرکت در این موفقیت چشمگیر شریک هستید.در سال 1987 F.L.P گشایشگر راهی برای شناساندن خواص آلوئه در جهان گردید و بدین ترتیب صنعت جدیدی متولد شد. اما به تدریج برخی تولید کنندگان سود جو، برای کاهش هزینه ها و افزایش منافع، محصولات خود را با مواد بی مصرفی مثل maltodex مخلوط کردند. به علاوه با ظهور روش های فرآوری جدیدی مثل drying-sprayو Freezing drying مقایسه محصولات از لحاظ خواص مشکل تر شد.
  این صنعت برای حفظ کیفیت و کمک به مشتری برای انتخابی آگاهانه، مجبور است استانداردهای علمی را رعایت و از آن حمایت کند و برای برآوردن این هدف انجمن جهانی “علم آلوئه” در سال 1981 با هدف نظارت بر صنعت آلوئه ورا و جلوگیری از رقابت های ناسالم و غیرضروری تشکیل شد. این انجمن یک تشکل حقیقی بوده و از راه حق عضویت تولید کنندگان آلوئه اداره می شود.

یک آزمایشگاه مستقل جهت آزمایش و بررسی محصولات آلوورا ورا از لحاظ خلوص و قدرت اثر انتخاب شد، صلاحیت شرکت هایی که دارای استانداردهای بالا بودند مورد قبول واقع شده و مهر تأیید انجمن را دریافت نمودند. F.L.P و A.V.O.P با اطمینان کامل از کیفیت محصولاتشان درخواست انجام آزمون های کیفی بر روی ژل خام آلوئه ورا و نکتار را نمودند. در اوایل 1986 این انجمن اعلام کرد که محصول ژل آلوئه و نکتار F.L.P اولین دریافت کننده بالاترین استاندارد انجمن جهانی آلوئه ورا بوده و شایسته دریافت مهر تأیید انجمن بر محصولات خود است. برخلاف ادعای برخی کمپانی های تازه تأسیس که اظهار میدارند آنها اولین کمپانی دریافت کننده تأییدیه در اروپا هستند حقیقت غیرقابل انکار آن است که شرکت ما مهر تأیید را در سال 1986 دریافت کرده و طی سال 1988 فراورده هایش در اروپا عرضه شده است. F.L.P یک شرکت جهانی بوده و زیر مجموعه های فراوانی دارد لذا تأییدیه ها و جوایز متعدد به آن اعطا شده است. مثلاً اگر شما برچسب فراورده ها را مطالعه می کنید حتماً متوجه حرف کوچک K برروی بسته بندی های ژل آلوئه ورای این شرکت شده اید. این علامت تنها به محصولاتی با کیفیت عالی و خلوص بالا داده می شود. انجمن اسلامی کالیفرنیا دیگر انجمن رسمی است که پس از آزمایش برروی تعدادی از فراورده های آنها را از حیث کیفیت مورد تأیید قرار داده است. استانداردهای مورد قبول این انجمن بسیار بالا بوده و تأییدیه ان نشان دهنده دقت F.L.P در رعایت بهداشت در کلیه مراحل ساخت و بسته بندی است F.L.P(VK)LTD مفتخر است که هیچ یک از مواد اولیه، ترکیبات و محصولات آن برروی حیوانات آزمایش نشده است و کلیه استانداردهای PETA مورد قبول ما است. Peoples Ethical Treatment of animal

فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader